LUBUSKIE:

Zbliżają się Polsko-Niemieckie Dni Mediów. Znamy szczegóły

Tegoroczny temat Polsko-Niemieckich Dni Mediów nawiązuje do politycznych zmian w Europie i na świecie i do ich wpływu na relacje sąsiedzkie między Polską a Niemcami.

Podczas debat i warsztatów zaproszeni goście dyskutować będą o ostatnich wyborach w Polsce (10.2015), Stanach Zjednoczonych (11.2016), Francji (04-05.2017), ale także w Holandii (03.2017). Przedstawiciele mediów i politycy podczas otwartej dyskusji z udziałem Ambasadorów będą mieli szansę zadawać  pytania o jedność Europy oraz możliwe scenariusze rozwoju Unii Europejskiej. W obliczu nowej sytuacji politycznej szczególnie ciekawi wynik wyborów do Bundestagu na jesieni 2017 roku: jak przełoży się on na współpracę polsko-niemiecką? Jaki będzie miał wpływ na rzeczywistość społeczną, ekonomiczną, kulturalną? Jakie będą odczuwalne skutki tych wyborów dla obywateli Polski i Niemiec zamieszkujących w regionie pogranicza?

Konferencja oferuje także szereg warsztatów eksperckich: dwa z nich poświęcone będą tematyce regionu pogranicza, kolejny – polityce energetycznej Polski i Niemiec, inne – wykorzystaniu platform internetowych do wymiany poglądów i informacji czy współpracy Polski i Niemiec w zakresie bezpieczeństwa.

We współpracy z Neue deutsche Medienmacher powstaje warsztat pt. „Populizm, migracja i czasy postprawdy. Język w nowej rzeczywistości politycznej — szanse i zagrożenia“. Konferencja zakończy się debatą o wiarygodności dziennikarstwa, do udziału w której organizatorzy zaprosili dziennikarzy i korespondentów.

Polsko-Niemieckie Dni Mediów 2017 odbywają się na Uniwersytecie Zielonogórskim w strategicznej współpracy z tą uczelnią.

Rejestracja rozpocznie się na początku maja 2017 r. Więcej informacji: www.dnimediow.org.

Akademickie Radio Index Polsko-Niemieckie Dni Mediów 2017 objęło wydarzenie patronatem medialnym. O szczegółach wydarzenia będziemy informować na bieżąco.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: