KULTURA:LUBUSKIE:

Za kulisami Kozzi Film Festiwal. Biblioteka Norwida podaje nazwiska artystów

Co roku Zielona Góra, Żary i Wiechlice stają się centrum wydarzeń związanych z teatrem, filmem i książką. Sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że Kozzi Film Festiwal nie odbędzie się w wakacje, ale w późniejszym, wrześniowym terminie. Program nadal jest jednak pełen gości znanych z małego i dużego ekranu czy teatralnych scen.

Zieloną Górę odwiedzi aktor Marian Opania. Widzowie posłuchają recitalu w wykonaniu artysty – będą to piosenki czeskiego barda i kompozytora, Jaromira Nohavicy.

Zielonogórzanie zobaczą Mariana Opanię 10 września w naszej sali im. Janusza Koniusza. Pojawi się z recitalem zatytułowanym „Moje fascynacje”. Przyjedzie do nas z czeską piosenką. W interpretacji Mariana Opani pojawią się utwory Nohavicy.
mat.prasowe

Zapowiedzianym gościem jest również aktor i reżyser Mikołaj Grabowski. 13 września zagra w spektaklu, który z monologu postaci zmieni się w improwizację z udziałem widzów.

Przyjedzie do nas z legendarnym monodramem Bogusława Schaeffera zatytułowanym „Audiencja II”. Myślę, że to też będzie duże wydarzenie Festiwalu Filmu, Teatru i Książki.

Kozzi Film Festiwal odbędzie się między 10 a 13 września. Patronami tegorocznej edycji, oprócz aktora Macieja Kozłowskiego, są Kalina Jędrusik i Bogumił Kobiela. Organizatorzy planują więc pokazy filmów, w których zagrali ci artyści, a także spotkania z autorami ich biografii.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: