LUBUSKIE:POLSKA I ŚWIAT:ZIELONA GÓRA:

Z Zielonej Góry prosto do Lwowa. I to już od grudnia

Z Zielonej Góry samolotem do Lwowa? Dlaczego nie. I to już od 9 grudnia. Bo właśnie tego dnia z lotniska w Babimoście ruszy pierwszy lot do największego miasta zachodniej części Ukrainy.

Rejsy powietrzne będą się odbywały raz w tygodniu. O szczegóły pytaliśmy Sławomira Kotylaka   – dyrektora Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego.

W chwili obecnej jedna rotacja tygodniowa. Wylot w czwartek, powrót w piątek. Mamy sygnały, że ta oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem co będzie stanowiło podstawę, by ją w przyszłości rozszerzyć. 

Wylot zaplanowano na czwartki o godzinie 21.40. Oznacza to, że we Lwowie będziemy chwilę po północy. Powrót natomiast będzie się odbywał w piątki o 7.40. Krótko zatem będziemy we Lwowie, ale zdaniem Kotylaka ta sytuacja jeśli chodzi o poszczególne dni wylotów i przylotów może się zmienić.

Sytuacja jest prosta. Przewodnik sam zaproponował połączenie. Nie ma możliwości, by to zablokować. Analizy przewoźnika pozwolą na to, by oferta była jeszcze bardziej atrakcyjna.

Bilety kosztują 200 złotych w obie strony. Nowa linia będzie obsługiwana samolotami bombardier dash Q400. Przelot do Lwowa potrwa ok. 1,5 h, a ceny biletów dostępnych już w systemie linii zaczynają się od 199 zł w dwie strony. W ramach nowego połączenia, przynajmniej na razie, będą oferowane miejsca wyłącznie w klasie ekonomicznej.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: