HOTLUBUSKIE:

Z sejmiku do Sejmu. Łukasz Mejza zostanie posłem

Radny sejmiku Łukasz Mejza podjął decyzję o swojej politycznej przyszłości. – Mieliśmy kilka tygodni zastanawiania się nad tą sytuacją, między innymi z prezydentem Januszem Kubickim i klubem radnych Samorządowe Lubuskie – mówił na konferencji prasowej. Na niej oficjalnie ogłosił, że przyjmie mandat poselski.

Mejza zwrócił uwagę na okoliczności przejęcia miejsca w parlamencie.

Po niezwykle smutnych wydarzeniach, jakie miały miejsce jeszcze w starym roku, dokładnie 31 grudnia, po śmierci pani minister Jolanty Fedak, pojawiło się bardzo wiele głosów o tym, że ja jako kolejny na liście przyjmę mandat poselski. Mamy końcówkę stycznia i chcę powiedzieć oficjalnie: idę się bić o Lubuskie w Warszawie jako poseł na Sejm RP.

Łukasz Mejza chce zająć się w Sejmie rozwojem gospodarczym województwa lubuskiego i dążyć m.in. do budowy kopalni miedzi.

Cały czas temat miedzi jest nierozstrzygnięty. Wydaje mi się, że z perspektywy Warszawy łatwiej będzie doprowadzić do uruchomienia tej kopalni, aczkolwiek zaznaczam, że wciąż przed nami długa i trudna walka. Ponadto są inwestycje, o których dużo się mówi, a nie są realizowane, jak chociażby obwodnica Krosna, most w Połęcku.

Decyzja o przyjęciu mandatu posła rzutuje także na zawodową działalność Mejzy. – Prowadzę kilka firm. Już wiem, że jedną z nich, tę działającą w branży odnawialnych źródeł energii, niestety będę musiał zamknąć lub zmienić formę prowadzenia działalności – mówi przyszły poseł.

Łukasz Mejza ma złożyć ślubowanie na jednym z najbliższych posiedzeń Sejmu. Objęcia mandatu w parlamencie gratulował mu prezydent Janusz Kubicki.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: