LUBUSKIE:

Wsiąść do pociągu… nowoczesnego. To będzie możliwe w 2020 r.

Za dwa lata z naszego województwa pojedziemy nowymi pociągami. Urząd Marszałkowski podpisał umowę z firmą NEWAG, która dostarczy dwa spalinowe zespoły trakcyjne. Będą one kursować przez Kostrzyn nad Odrą i Gorzów Wielkopolski do Poznania.

Tę trasę uznano za najkorzystniejszą w sporządzonym wcześniej studium wykonalności, ponieważ właśnie na niej do tej pory jeździło najwięcej pasażerów.

Te dwa pociągi są niesłychanie ważne, ponieważ na trasie Krzyż-Gorzów-Kostrzyn mamy największe natężenie ruchu pasażerskiego. Potrzebujemy tam nowych pociągów, także w 2020 roku przejadę się razem z pasażerami i mam nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni.Elżbieta Anna Polak

Marszałek zapowiedziała, że to nie koniec modernizacji kolei. W przyszłym roku do województwa trafią 2 szynobusy z międzynarodową homologacją.

Wiceprezes zarządu firmy NEWAG zapewnił, że nowe pociągi zwiększą komfort podróży.

Będą posiadały 150 miejsc siedzących stałych i 10 uchylnych. Pojazdy będą wyposażone w dostęp do bezprzewodowego internetu, ładowarki i gniazdka. Również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych: windy i toaletę. Będzie także miejsce na rowery – 6 wieszaków.Józef Michalik

Wartość zakupu nowych pociągów to 43 miliony złotych. 85% kwoty stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dodajmy, że Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs na nazwy pociągów.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: