LUBUSKIE:

Wojewódzki Urząd Pracy sprawdza barometr i… widzi dużą równowagę

Jest już najnowszy wykaz profesji deficytowych, nadwyżkowych i tych w równowadze. Tzw. barometr zawodów pokazuje sytuację na lubuskim rynku pracy. A ta daje powody do zadowolenia, bo liczba nadmiarowych pracowników zmniejsza się.

Zbyt wiele osób wykształconych w stosunku do zainteresowania pracodawców jest wśród ekonomistów, nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących i pracowników biur podróży. Na liście zawodów w równowadze znajdują się z kolei m.in. lekarze, agenci ubezpieczeniowi oraz wychowawcy w placówkach oświatowych i opiekuńczych. Brakuje zaś tapicerów, fizjoterapeutów i masażystów.

Barometr przewiduje zapotrzebowanie na pracowników w 2017 roku. Został opracowany na przełomie III i IV kwartału roku poprzedniego. Bierze pod uwagę zawody ocenione w przynajmniej połowie powiatów województwa lubuskiego.

Wyniki badania mogą być przydatne dla osób planujących karierę zawodową czy przebranżowienie. Na klasyfikację zawodów do grupy nadwyżkowych, zrównoważonych i deficytowych wpływa m.in. liczba kandydatów spełniających wymagania pracodawców i liczba ofert pracy.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: