LUBUSKIE:POLSKA I ŚWIAT:ZIELONA GÓRA:

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego chce budowy domów dla uchodźców

Czy Zielona Góra oraz inne lubuskie samorządy są w stanie zrezygnować z typowo rozrywkowych inwestycji na rzecz uchodźców i wybudować dla nich domy stałego pobytu? Tym bardziej, że tylko w naszym regionie przebywa obecnie około 33 tysięcy obywateli Ukrainy z nadanym numerem PESEL? O osobach spoza systemu nie wspominając.

Według członków Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, zwłaszcza Janusza Jasińskiego – przedstawiciela Konfederacji Lewiatan – samorządy powinny zastanowić się nad budową 200 domów dla ukraińskich rodzin.

Szkoda wydawać pieniądze na fajerwerki, na aquaparki. Za 90 mln złotych. Będzie to oczywiście cieszyło, ale przez kilka miesięcy, a nie jest to inwestycja nam niezbędna. Zamiast na Ochlę, dajmy te pieniądze na 200 domów dla uchodźców. Wykwalifikowanych rodzin, lekarzy, inżynierów, którzy stają się naszymi współobywatelami. 

Budowa domów dla uchodźców to jeden z tematów ostatniego posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Samorządowcy, społecznicy oraz przedsiębiorcy obradowali jeszcze między innymi nad wysokością wynagrodzeń w ochronie zdrowia oraz lubuskich innowacjach.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X