LUBUSKIE:WINOBRANIE

Winobranie na statku? W Cigacicach to możliwe!

Zielonogórskie Winobranie to wiele atrakcji na miejscu, ale również zachęta do podróżowania. Poza winobusami zainteresować nas – turystów i miejscowych – mogą statki wycieczkowe. Ofertą są rejsy po Odrze.

Drogą wodną, z portu w Cigacicach rusza statek „Laguna”. Rejsy są możliwe dzięki stowarzyszeniu „Odra dla turystów”, armatorowi statków.

Jesteśmy armatorem dwóch jednostek. Mówimy ciągle o „Lagunie”, ale mamy jeszcze drugi statek siostrzany, z tym, że niebieski, „Laguna” jest czerwona. Działamy w imieniu gmin, jesteśmy w ich imieniu armatorem. Zarządzamy rejsami i statkami, pilnujemy tego, żeby projekt dotarł do szczęśliwego końca. Naszą główną misją jest aktywizacja środkowej Odry, czyli odcinka między Głogowem a Kostrzynem. To ok. 220 kilometrów drogi wodnej.Łukasz Kozłowski

Podróż statkiem to przyjemność z widoków, ale piękno regionu można wyeksponować też… dzięki płci pięknej. „Odra dla turystów” organizuje wybory Miss Doliny Środkowej Odry. Konkurs będzie prowadzony na Facebooku.

Zabawa będzie polegać na tym, że będziemy zachęcać dziewczyny i kobiety w różnym wieku do tego, żeby wysłały zdjęcia na adres biuro@odradlaturystow.pl z jakimś akcentem odrzańskim. To może być jakiś gadżet, obraz za plecami, Odra w tle czy nasz statek. Wrzucamy to do jednego katalogu. Głosujemy za pomocą lajków, zachęcamy swoich znajomych, żeby klikali nasze zdjęcie. Z końcem tego miesiąca zamykamy głosowanie, liczymy lajki. Osoba, która ma najwięcej lajków, zostaje pierwszą w historii Miss Doliny Środkowej Odry. Dodam też, że mamy świetne nagrody – wartościowe nagrody rzeczowe.

Winobraniowe rejsy po Odrze będą się odbywać jeszcze w sobotę i niedzielę, 9 i 10 września. Kursy rozpoczynają się o 12:00, 15:00 i 18:00. Dla pierwszych ośmiu osób – niespodzianka. Szczegóły w poniższej rozmowie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: