LUBUSKIE:TEATR

Wejdź w interakcje z aktorami w sztuce “Człowiek Dwóch Szefów”

Przygotowania do premierowych sztuk, to proces bardzo złożony i wymagający odpowiedniego nastawienia oraz reżysera, który pokieruje projektem. Takich, nowych inicjatyw nie brakuje w Lubuskim Teatrze. 

Oprócz przygotowań do nowej sztuki “Kanadyjskie Sukienki” jednocześnie rozpoczęły się przygotowania do kolejnego projektu “Człowiek Dwóch Szefów” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza.

To sztuka będąca trawestacją słynnej komedii del arte Carlo Goldoniego “Sługa Dwóch Panów”, która ponownie została zaadaptowana i napisana przez Richard Beana angielskiego dramaturga. Reżyser Tomasz Dutkiewicz wyjawił nam, czego mogą spodziewać się Lubuszanie po tym spektaklu.

Mamy do czynienia z kilkoma elementami na raz. Po pierwsze mamy historię kryminalną, po drugie mamy interakcję z widzami, w tym spektaklu widzowie również grają, wchodzą na scenę, grają z aktorami, aktorzy rozmawiają z widzami. Nie ma czwartej ściany. Jest dużo elementów stand-upu. Ta sztuka daje pole do ogromnych możliwości takich inscenizacyjnych, realizacyjnych i myślę, że będzie sprawiała wielką frajdę widzom i aktorom.

 

Jak zapewnia nas reżyser w sztuce mamy do czynienia z materią dramaturgiczną, do tego dochodzi możliwość kreowania wspaniałych ról, sami aktorzy bardzo dużo ruszają się po scenie.

Premiera planowana jest jeszcze w tym roku. Program “Usłysz Teatr” w każdy wtorek o 12:30 na antenie Radia Index i Index TV

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X