LUBUSKIE:

Weekendowe utrudnienia na lubuskich drogach. Gdzie jechać wolniej?

Weekend czas zacząć! Wielu z nas być może wyjedzie poza miasto czy region. Warto więc wiedzieć, gdzie zdjąć nogę z gazu i zachować ostrożność.

Z utrudnieniami wciąż zetkniemy się np. na trasie S3 na odcinku Zielona Góra-Niedoradz i Niedoradz-Nowa Sól. Na obu odcinkach obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę. Ruch może być też wstrzymywany na maksymalnie 10 minut.

Do zmian organizacji ruchu musimy również dostosować się na moście w Cigacicach. W toku jest budowa mostu. Ograniczenie prędkości – do 60 kilometrów na godzinę. Przejedziemy odcinkiem drogi zwężonym do 3,5 metra.

Roboty trwają też na krajowej „dwunastce”, m.in. w Żaganiu. Obowiązuje tam ruch wahadłowy, zakaz wyprzedzania, a od 7:00 do 15:00 ruch kierowany ręcznie. Przewidywany koniec prac – w poniedziałek, 27 sierpnia.

Sporo prac jest też na drodze nr 29. To np. remont nawierzchni ronda w Krośnie Odrzańskim i przebudowa drogi w Cybince. W Krośnie prace mają zakończyć się pod koniec miesiąca. Podobnie jak w Cybince, gdzie na razie samochody będą się poruszać wahadłowo.

Pełna lista utrudnień: gddkia.gov.pl/pl/19/lista-utrudnien.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: