LUBUSKIE:

#Wdzięczni Medykom. Caritas zbiera fundusze dla oddziałów i szpitali zakaźnych

Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „#Wdzięczni Medykom”. Zbiera pieniądze na zakup sprzętu medycznego i środków ochrony dla szpitali, które badają i leczą pacjentów zakażonych koronawirusem. W województwie lubuskim do wsparcia wytypowano cztery placówki.

Pomoc otrzyma Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, Jednoimienny Szpital Zakaźny w Gorzowie, filia 105. Szpitala Wojskowego w Żaganiu i szpital w Torzymiu.

Chcemy, by te wszystkie środki trafiły do tych czterech szpitali, które zostały w województwie lubuskim wytypowane jako oddziały zakaźne. Chcemy, żeby środki, które – mam nadzieję – obficie zbierzemy, pomogły ludziom w zdrowieniu, ale też przede wszystkim – lekarzom w leczeniu. Dlatego też poprosiliśmy pana doktora, żeby powiedział o tej sytuacji, jaka jest w szpitalach. Żebyśmy mieli unaocznione, jaki jest problem. I żeby później szpitale mogły zakupić to, co jest rzeczywiście potrzebne, a nie to, co nam się wydaje, że potrzebują.ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

O tym, czego najbardziej potrzebuje szpital w Zielonej Górze, powiedział Jacek Smykał, kierownik Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych.

Potrzebny jest każdy pieniądz, za który można kupić sprzęt jednorazowy: maski, fartuchy. Liczyliśmy, że w ciągu dwóch dni zużywamy czasami ponad 1000 sztuk różnego sprzętu. Jesteśmy na początku epidemii, także spodziewamy się za kilka tygodni wielu tysięcy zakażeń, nie mówiąc o ilościach zgonów. Następną sprawą są zakupy respiratorów.Jacek Smykał

Pieniądze można wpłacać na konto Caritas. Numer to 08 1090 1636 0000 0001 0345 8964. W tytule wpłaty podajemy hasło „MEDYK”. Możemy również wysłać SMS na numer 72052, również o treści „MEDYK”.

Akcja „#Wdzięczni Medykom” potrwa do 20 kwietnia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00