LUBUSKIE:

W Sulechowie szykuje się olimpiada. Dla przedszkolaków i ich opiekunów!

Sport daje dzieciom radość, sprawność fizyczną i dobrze wpływa na relacje w grupie. Wie o tym kadra Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulechowie i przedszkola „Bajka” będącego częścią placówki. Dla własnych podopiecznych i dzieci z regionu przygotowuje wyjątkową rywalizację – Małą Olimpiadę Przedszkoli Specjalnych.

Na co dzień przedszkole „Bajka” opiekuje się maluchami z autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną czy niepełnosprawnościami sprzężonymi. Poprzez zawody sportowe chce promować aktywność fizyczną. Dzieci, ale także ich opiekunowie, wystartują w kilku konkurencjach, o takich nazwach jak „roboty drogowe”, „grzybobranie” i „ring konstruktorów”.

Jeśli chodzi o konkurencję „roboty drogowe”, głównym sprzętem jest w niej pachołek drogowy, stąd nazwa. W „grzybobraniu” dzieci będą rywalizować, wkładając woreczki, czyli „grzybki” do wiaderek. Natomiast „ring konstruktorów” kojarzy się z boksem, a więc opiekunowie będą budować wieże z klocków, mając ubrane rękawice bokserskie.Jagoda Hejnowska, koordynatorka Małej Olimpiady Przedszkoli Specjalnych

W olimpiadzie wystartuje siedem drużyn, m.in. z Sulechowa, Gorzowa i Kostrzyna nad Odrą. Każda będzie miała sędziego, który będzie mierzył czas i sprawdzał sposób wykonania zadań. Na koniec wręczone zostaną nagrody.

Miejsca są punktowane od pierwszego do siódmego. Kto był pierwszy, dostanie 7 punktów, drużyna, która wykonała daną konkurencję ostatnia, otrzymuje 1 punkt. Przy czym zarówno puchary, nagrody, jak i medale, które otrzymają dzieci, są dla wszystkich jednakowe. Miejsca są wyłącznie symboliczne.Jagoda Hejnowska

Zawody będą rozegrane w walentynki, 14 lutego od 10:30 do 14:30 w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Sulechowie.

Jagoda Hejnowska

Zobacz więcej
Back to top button
X