LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

W regionie powstanie siedziba EUWT

Ma być teraz szybciej i być może łatwiej. W naszym regionie powstanie jedna z siedzib polsko-niemieckiego Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej.

Celem EUWT jest ułatwianie i upowszechnianie współpracy transgranicznej  O pozwolenie na powołanie tej instytucji starano się około dwóch lat i jak podkreślił Radosław Brodzik, był to proces żmudny i długotrwały,

Wiele ministerstw musiało te dokumenty zatwierdzić, ponieważ pracujemy na prawie. Dwa różne prawa dwóch różnych krajów trzeba było scalić, aby powstałe prawo było akceptowalne dla jednej i dla drugiej strony. A EUWT, czyli Polsko – Niemiecki Geopark „Łuk Mużakowa” to właśnie twór, który będzie mógł środki zarówno wydatkować jak i je pozyskiwać.

Jak powstanie EUWT może wpłynąć na rozwój poszczególnych regionów naszego województwa? Pytamy burmistrza Łęknicy Piotra Kuliniaka.

Czekając na otworzenie EUWT dalej działamy, tworzymy nowe sieci dróg rowerowych i nowe produkty. Realizujemy wiele projektów, które są związane z Geoparkiem Mużakowa. Liczymy, że dzięki kolejnym działaniom będziemy mogli zwiększać liczbę turystów, którzy docelowo odwiedzą nasze miejsce, a przy okazji liczymy, że znacząco wpłynie to rozwój gospodarczy naszego regionu.

Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej czeka teraz proces ukonstytuowania.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: