LUBUSKIE:

W lipcu ruszy Lubuska Karta Seniora

1 lipca zostanie uruchomiona Lubuska Karta Seniora. To inicjatywa zarządu województwa lubuskiego. Trwa przyjmowanie wniosków.

Jakub Piosik, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze mówi, że zainteresowanie kartą jest spore.

Na tę chwilę przyjmujemy wnioski o wydanie karty. Wniosków wpływa codziennie 30-50 wniosków. Myślę, że do końca roku 5-10 tys. kart na pewno wydamy.Jakub Piosik

Lubuska Karta Seniora będzie przysługiwać mieszkańców z naszego regionu po ukończeniu 60. roku życia. Ma uprawniać m.in. do zniżek w lubuskich instytucjach kultury. Do programu przystępują jednak też przedsiębiorstwa.

Mamy zgłoszenia od podmiotów gospodarczych, przede wszystkim od firm medycznych, świadczących usługi w zakresie okulistyki, sprzętu medycznego. Widzimy duży nacisk podmiotów gospodarczych, którzy poprzez system zniżek chcą wspierać seniorów w obszarze zdrowia.Jakub Piosik

Wniosek o wydanie Lubuskiej Karty Seniora można składać osobiście w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej, przy al. Niepodległości 36 w Zielonej Górze. Można go również przesłać pocztą.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X