LUBUSKIE:

W holu NFZ stanął wyjątkowy kiosk. Wykonasz w nim pomiary profilaktyczne

Lubuski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza na pomiary profilaktyczne. Wykonać je można w holu, a dokładniej w specjalnym kiosku na parterze. Od poniedziałku w punkcie tuż przy wejściu można wykonać podstawową analizę składu ciała. 

Pomiary dotyczą wzrostu, masy ciała, wskaźnika BMI oraz ciśnienia tętniczego  . Mówi Joanna Branicka, rzeczniczka NFZ w lubuskiem.

Po wykonaniu takich pomiarów otrzymujemy od razu wydruk, czyli wyniki. I od razu, na ich podstawie, możemy określić czy potrzebujemy konsultacji z lekarzem rodzinnym. 

Wyniki można skonsultować także na miejscu. Pomoże nam w tym doradca z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Jak dodaje Branicka  – na badania w Kiosku Profilaktycznym warto się jednak najpierw zapisać. Zrobić to można telefonicznie lub uzupełniając specjalny formularz na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia.

W czasie pandemii pilnujemy tego by korzystanie z kiosku było bezpieczne. Pilnujemy żeby był on zdezynfekowany, dbamy żeby zachowane były odpowiednie odstępy czasowe pomiędzy korzystającymi.

Zapisać się na pomiary profilaktyczne można także osobiście będąc w oddziale.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00