LUBUSKIE:POLSKA I ŚWIAT:ZIELONA GÓRA:

Trwa nabór wniosków o dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych czeka na wnioski o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Skorzystać z niego mogą rodzice dzieci do lat ośmiu. Świadczenie przysługuje w razie zamknięcia placówki, do której maluch uczęszcza.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy jest też szansą dla rodziców dzieci oraz osób niepełnosprawnych, w zależności od stopnia tej niepełnosprawności.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy nie przysługuje, jeśli drugi z rodziców może zapewnić dziecku opiekę. Na przykład jest bezrobotny, korzysta z urlopu rodzicielskiego lub wychowawczego. Nie przysługuje on także, gdy rodzice pomimo otwarcia placówki, nie zdecydują się na posłanie do niej dziecka. 

 

Żeby otrzymać świadczenie, wystarczy u swojego płatnika składek, czyli pracodawcy lub zleceniodawcy, złożyć oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą. Wtedy oświadczenie musi być złożone bezpośrednio w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Termin składania wniosków mija 28 marca.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: