LUBUSKIE:

Trwa IV Lubuski Kongres Gospodarczy. Obrady poświęcono między innymi nowej perspektywie unijnej [WIDEO]

Ruszył IV Lubuski Kongres Gospodarczy. Główne obrady podjęto w Urzędzie Marszałkowskim. Na tapecie są między innymi fundusze unijne na lata 2021 – 2027. A co za tym idzie – ogromny nacisk położono na innowacje. 

Według Elżbiety Anny Polak, marszałek województwa lubuskiego, jest to idealny moment na rozmowy o gospodarczej przyszłości w naszym regionie.

Przekażemy przede wszystkim przedsiębiorcom oraz jednostkom około biznesowym, z pierwszej ręki, informacje o tym, jak wyglądają zmiany w naszej strategii rozwoju województwa. Jak też przygotowaliśmy program operacyjny na nową perspektywę. 

Jednym z gości tegorocznego kongresu była Małgorzata Kidawa – Błońska. Wicemarszałek Sejmu zwróciła uwagę na potrzebę utworzenie prostego i przejrzystego systemu podatkowego. Bo to od przedsiębiorców zależy rozwój naszego regionu oraz kraju.

Potrzebujemy jasnego i stabilnego prawa. Uchwalanego w konsultacjach, które nie będzie zmieniane co kilka tygodni. Potrzebują także przedsiębiorcy wolności gospodarczej i zaufania ze strony państwa. Bo są oni najważniejszymi partnerami. 

IV Lubuski Kongres Gospodarczy potrwa do piątku 8 października.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: