AUDYCJE 96 FM:LUBUSKIE:

Toyota Corolla Cross już jest. Poznajcie hybrydę V generacji [ZMOTORYZOWANI]

Po kilku miesiącach oczekiwania w salonach sprzedaży Toyoty w Polsce pojawił się nowy model, czyli Corolla Cross. Do rodziny najdłużej produkowanego samochodu na świecie oraz bogatej gamy crossoverów, dołącza nowy zawodnik. 

Toyota proponuje samochód większy od CHRa a mniejszy od Rav4. Jednak, pojazd wyróżnia się nowym silnikiem hybrydowym V generacji.  Jednostka napędowa zamontowana w Corolli Cross generuje 197 KM mocy, co jest zdecydowaną poprawą jeśli chodzi o osiągi poprzedniej generacji napędu hybrydowego.

V generacja jest bardziej responsywna, lepiej reaguje na gaz. Ten samochód jest niesamowicie dynamiczny. Do dyspozycji mamy 197 KM jeszcze w połączeniu z silnikami elektrycznymi, ta moc jest bardzo efektywnie generowana. Co ważne nasza testowa Corolla już przejechała kilka dobrym kilometrów gdzie przy naszych jazdach testowych nie oszczędzamy pojazdu, udaje nam się osiągnać granice spalania na poziomie 6 litrów/100KM

 

Zielonogórzanie po raz pierwszy z nowym modelem japońskiej marki spotkali się w czasie sierpniowych Dni Elektryfikacji, jednak wówczas był to model prototypowy. Kilka dni temu mogliśmy zobaczyć finalną wersje. Jeśli chodzi o udogodnienia sporo zmieniło się nie tylko pod względem multimediów, ale też systemów bezpieczeństwa.

W samochodzie pojawia się III generacja systemów bezpieczeństwa, tutaj auto już widzi lepiej, pomimo że Safety Sense działał dobrze poszliśmy o krok dalej, sama kamera monochromatyczna widzi w 3D, obserwuje nie tylko nasz pas ruchu ale i pas przeciwny, stąd detekcja zagrożeń jakie mogą pojawić się na drodze. W Toyota T-Mate dodaliśmy także motocyklistów, poprawiliśmy działanie tempomatu, mamy też asystenta wysiadania z pojazdu

 

Nowością jaka pojawia się w Corolli Cross jest nowy system multimedialny, mamy także możliwość wprowadzenia komend głosowych od tych związanych z wyborem połączenia, po możliwość obniżenia, podwyższenia temperatury czy zamknięcie, otwarcie okna. Kierowca ma także do dyspozycji nowy zestaw wskaźników, a ten może poddawać wielu modyfikacjom.

Jeszcze więcej o nowej motoryzacyjnej propozycji od Toyoty w programie “Zmotoryzowani”

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00