LUBUSKIE:

Torzym przyjmie ewentualnych pacjentów z koronawirusem. Są dodatkowe łóżka

Marszałek Elżbieta Polak przeprowadziła naradę z prezesami lubuskich szpitali. Było to spotkanie z przedstawicielami lecznic, które zostały wyznaczone do walki z koronawirusem. Po rozmowach przedstawiono stan przygotowania województwa na kolejne przypadki zakażeń.

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, jako jedna z kilku placówek, wystąpił z wnioskiem o wsparcie do wojewody.

Mamy zapewnienia ustne, natomiast przypomnę, że żeby realizować zakupy, musimy mieć albo gwarancję środków, albo środki na koncie. W związku z tym cały czas „stoimy” z możliwością podjęcia realnych działań. Bardzo byśmy prosili wreszcie o uruchomienie tych środków, a nie tylko mówienie o tym.Marek Działoszyński, prezes szpitala w Zielonej Górze

Szpital w Gorzowie częściowo odmówił przyjęć pacjentów. Lubuskie Centrum Pulmonologii w Torzymiu, wyspecjalizowany w leczeniu chorób płuc, wydzieliło część obiektu na potrzeby ewentualnych pacjentów z koronawirusem.

Zgodnie z decyzją wojewody, wyodrębniliśmy w sumie 63 łóżka. Są w gotowości na potrzeby przyjmowania pacjentów – zgodnie z obowiązującymi procedurami – z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Do pełnej gotowości brakuje nam jeszcze środków ochrony indywidualnej. Mamy zapewnienie służb wojewody, że takie środki zostały do nas wysłane. Mam nadzieję, że rzeczywiście ich dotarcie umożliwi nam już pełne zabezpieczenie tej gotowości, w którą szpital został postawiony.Katarzyna Lebiotkowska, prezes Lubuskiego Centrum Pulmonologii w Torzymiu

Marszałek województwa mówiła o braku pomocy finansowej i sprzętowej ze strony rządu. – Samorząd wojewódzki wziął na siebie odpowiedzialność finansową. Tak, żeby szpitale mogły spokojnie wdrażać procedury – wyjaśniła Elżbieta Polak.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X