LUBUSKIE:

To już ostatni dzwonek na złożenie wniosku o „300 plus”

Tylko do końca listopada można jeszcze złożyć wniosek o świadczenie “300 plus”. Przypomnijmy – od tego roku wypłatę i obsługę świadczenia w ramach programu „Dobry start” przejął Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zmieniły się więc nie tylko zasady wnioskowania o wsparcie, ale także sposób jego wypłaty.

Wniosek należy złożyć elektronicznie, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS, portalu Emp@tia bądź przez bankowość elektroniczną. Mówi Agata Muchowska, rzecznik prasowy ZUS w lubuskiem.

Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku o świadczenie mają czas do 30 listopada. Pracownicy ZUS pomogą w wypełnieniu wniosku. Aby to zrobić niezbędny jest dowód osobisty, numer rachunku bankowego, na który zostanie wypłacone świadczenie, adres mailowy, a także orzeczenie o niepełnosprawności jeśli takie jest wystawione.

Konieczny jest również PESEL dziecka oraz nazwa i adres szkoły, do której uczęszcza.

Jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł przysługuje na każde uczące się dziecko do 20 lub 24 roku życia (jeśli posiada orzeczenie o niepełnosprawności). Jego celem jest zakup niezbędnych materiałów do nauki.

Do tej pory wsparcie w ramach programu „Dobry start” otrzymało niemal 112,5 tys. dzieci z naszego województwa. Łączna kwota pomocy wyniosła ponad 33,5 mln zł. Pieniądze są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: