LUBUSKIE:

Teraz Lubuskie i Bezpartyjni Samorządowcy stawiają na współpracę z lokalnymi samorządami

Bezpartyjni Samorządowcy oraz członkowie Stowarzyszenia “Teraz Lubuskie” chcą dialogu z lubuskimi samorządowcami. W bezpośrednim kontakcie ma im pomóc nowy adres mailowy, na który to wójtowie oraz inni lokalni działacze będą mogli przesłać swoje zapytania oraz informacje o aktualnych potrzebach w danej gminie lub mieście. 

Wiadomości elektronicznie można wysyłać na adres kontakt@terazbezpartyjni.pl. Mówi Sławomir Kowal, radni sejmiku województwa lubuskiego.

Czekamy na zupełnie syntetyczne wnioski o potrzebach. Będziemy je wspólnie analizować, pytać, obrabiać i szukać rozwiązań. Żeby te najważniejsze trafiły do wsparcia przez budżet województwa lubuskiego. Zapraszam więc wójtów oraz innych samorządowców do kontaktu. Wspólnie walczymy o to żeby nasze województwo się rozwijało. 

Jak mówi Wacław Maciuszonek – bezpośredni kontakt z samorządowcami to też danie większej siły do działania sejmikowi lubuskiemu.

Chcemy to wszystko pozbierać i być inicjatorem, jako sejmik. Tak powinno moim zdaniem być. A nie, że dostajemy coś, co jest już przeanalizowane i my jedyne co możemy zrobić, to być za lub przeciw. Chcemy żeby sejmik był inicjatorem najważniejszych działań. 

Bezpośredni kontakt gmin pozwoli także na równy podział pieniędzy. Tak, aby mniejsze samorządy nie czuły się pomijane w stosunku do  stolic naszego województwa.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00