LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Szukasz pracy? Wojsko oferuje etat

Wojsko oferuje pracę. Wobec inwazji Rosji na Ukrainę również w naszym kraju coraz więcej osób myśli o bezpieczeństwie i szuka możliwości znalezienia zatrudnienia w wojsku lub nawet przejścia przez szkolenie.

Pułkownik Grzegorz Dyrka – szef Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Zielonej Górze  – w rozmowie z Radiem Index przyznaje, że zainteresowanie wojskiem w ostatnim czasie wzrosło.

Jest zainteresowanie nie tylko wśród młodych ludzi, również osoby 30-40 plus, które wcześniej nie odbywały służby wojskowej. pytają się. Mamy nową ustawę o obronie ojczyzny, która wprowadza nowe formy obronności. Dla tych którzy nie mieli nic wspólnego z wojskiem, mamy terytorialną służbę wojskową, a to prowadzi do tego, aby zostać żołnierzem zawodowym.  

Pułkownika Grzegorza Dyrkę zapytaliśmy o to, co jest najważniejsze podczas rekrutacji i na jakie zarobki mogą liczyć przyszli żołnierze.

Przede wszystkim to chęci, zdrowie, i niekaralność. Zaczynamy od kwoty 4560 złotych. Im wyższy stopień tym te pieniądze są większe. 

Szczegółowe informacje pod adresem zostanzlolnierzem.pl

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X