KULTURA:LUBUSKIE:POL'AND'ROCK:

“Sztuka jest dla wszystkich! Jak powiem, że Was k…kocham to też jest sztuka!”

Za nami 24 Pol'And'Rock Festival. Jak się zakończył?

“Jak co roku na koniec trzeba pogadać. Tylko żeby nie była to mowa za 130 zeta” – mówił podczas zakończenia Jurek Owsiak. O 4 nad ranem z przy akompaniamencie świty Piotra Bukartyka zakończyła się 24. edycja Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Według danych organizatora na festiwalu przewinęło się między 500 a 800 tysięcy osób. Największe tłumy zgromadziły się drugiego dnia festiwalu podczas koncertu Nocnego Kochanka i heavymetalowej legendy Judas Priest. Według służb festiwalowiczów było tylko 210 tysięcy, z czego 70 tys. przyjechało pociągami. Nie jest to pierwszy raz, kiedy liczby podawane przez strony znacznie sie od siebie liczbą. O powodach poczytacie tutaj:

Festiwal w liczbach. Czy jest bezpiecznie? “Jest” – Owsiak chce zmiany w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych [Pol’And’Rock Festival]

Mimo iż festiwal to jedno z największych i najbezpieczniejszych wydarzeń w Europie, organizatorzy trzeci rok z rzędu walczą ze statusem imprezy o podwyższonym ryzyku.

Kochajcie się! A tych, co nie rozumieją nas kochajcie jeszcze mocniej! Nie dajcie się negatywnym emocjom. Zarażajcie sobą. Jesteście Polską, Europą Światem. To miało nas zabić, ale nigdy w życiu. Pokazaliśmy małe niebo w świecie, w którym rządzą czasem małe machlojki i małe złości. Stanęliście na wysokości zadania. Jesteście najlepszymi organizatorami. Tworzycie ten Festiwal razem z nami. Od początku do końca. Przez 365 dni w roku. Jesteście naszym motorem, natchnieniem, inspiracją, kolejnym stawianym sobie celem. Jesteście definicją „marzenia się spełniają”. Dziękujemy, że mogliśmy dotknąć gwiazd! Jurek Owsiak

Podczas zakończenia Jurek Owsiak apelował również o udział w wyborach i podkreślał wolność używanych słów. W minionym roku za wypowiedziane przekleństwo decyzją sądu w Słubicach, szef Fundacji WOŚP, został ukarany karą nagany i grzywną w wysokości 130 zł. Więcej o sprawie możecie poczytać tutaj. W tym temacie gorąco było również przed rozpoczęciem samego festiwalu, kiedy to na 2 dni przed, Owsiak miał obowiązek stawić się na rozprawie we Wrocławiu. Podczas festiwalu podkreślał, że sprawa “Małej K” ma duże znaczenie dla wolności wypowiedzi w sztuce.

I pamiętajcie, sztuka jest dla wszystkich, Nie jest zarezerwowana dla nikogo. I jak powiem, że was k… kocham, to jest to sztuka. To jest zaj… festiwal.Jurek Owsiak

Po raz kolejny festiwal zakończył występ Piotra Bukartyka, który po raz kolejny przez czas trwania festiwalu prowadził warsztaty z uczestnikami imprezy. Co roku jednak muzyk przynosi na zajęcia inną piosenkę. Jaką i dlaczego? Posłuchajcie w poniższym wideo:

https://facebook.com/index96fm/videos/10161063999270657/

Utwór został odśpiewany przez wszystkich zgromadzonych na scenie i pod nią: organizatorów, Fundację, Pokojowy Patrol i festiwalowiczów. Wtedy to również Jurek Owsiak oficjalnie zakończył 24. Pol’And’Rock Festival.

Sponsorami relacji z Pol’And’Rock Festival byli:

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: