LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Szpital Uniwersytecki: Mimo pandemii inwestycje zgodnie z planem

Mimo pandemii koronawirusa w Szpitalu Uniwersyteckim wszystkie trwające lub planowane  inwestycje są lub będą realizowane. A w zielonogórskiej lecznicy sporo się działo w ostatnim pandemicznym roku.

Najważniejsza inwestycja to oczywiście przekształcenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w szpital tymczasowy. A poza tym trwa termomodernizacja budynku. – Wszystko idzie zgodnie z planem – mówił Radiu Index Sebastian Ciemnoczołowski, specjalista ds inwestycji w szpitalu:

Mam nadzieję, że prace zostaną przyspieszone. Do połowy przyszłego roku miały się one zakończyć, a może skończą się jeszcze w tym . Pogoda pomaga, a nie przeszkadza nam pandemia. 

Pandemia nie powinna wykluczyć kolejnych inwestycji, choć w szpitalu spodziewają się różnych scenariuszy:

Jednak ta pandemia uczy firmy, by zachować ostrożność. To powoduje straty finansowe, na które nikt nie może sobie pozwolić. Na szczęście udaje się unikać trudnych sytuacji. 

Dodajmy, że w planie jest między innymi powstanie OIOM-u. Inwestycja pochłonie kwotę 30 milionów złotych. W tej chwili trwa procedura przetargowa i wyłanianie wykonawcy tego zadania.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: