LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Szpital Uniwersytecki: Miejsca dla pacjentów tylko w poważnym stanie

Jak wygląda obecnie sytuacja w Szpitalu Uniwersyteckim? To temat nr 1 dzisiejszego programu Region Południe. Gościem Macieja Noskowicza była Renata Korczak, specjalista ds. chorób zakaźnych.

Przedstawicielka naszej lecznicy powiedziała, że sytuacja w szpitalu jest odzwierciedleniem sytuacji panującej w całym kraju.

Obserwujemy znamienny wzrost zachorowań na COVID-19. W naszym szpitalu mamy oddział zakaźny, który dysponuje 35 łóżkami. Od 10 dni oddział jest non stop zajęty. Pacjenci wypisywani ustępują miejsca osobom czekającym w karetce pod oddziałem.

Do szpitala trafiają pacjenci z koronawirusem, których stan jest poważny. Ponad 90% przebywających w lecznicy wymaga podania tlenu.

Nasz oddział przyjmuje pacjentów tylko z zapaleniami płuc i z niewydolnością oddechową. Nie mamy miejsc dla pacjentów stabilnych, którzy nie wymagają tak intensywnej pomocy medycznej. My mamy tylko najcięższe przypadki i OIOM, który dysponuje trzema stanowiskami dla pacjentów z koronawirusem.

Nasz gość dodał, że większość pacjentów ma choroby współistniejące. Najmłodsza osoba ma 23 lata, a najstarsza 94. Cała rozmowa z Renatą Korczak do zobaczenia na portalu wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X