LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Szpital tymczasowy w Zielonej Górze na pewno na czas!

Wszystko idzie zgodnie z planem!  Powstający w Zielonej Górze szpital tymczasowy w tworzonym właśnie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka powstanie na czas! Planowany termin zakończenia inwestycji – 7 grudnia -nie jest zagrożony.

Dziś o poszczególnych etapach prac i realizacji tej niezwykle ważnej dla całego regionu inwestycji rozmawiali wojewoda lubuski Władysław Dajczak, marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak oraz prezes Szpitala Uniwersyteckiego Marek Działoszyński.

Ile osób ma docelowo pracować w szpitalu? O tym prezes szpitala Marek Działoszyński:

Szacujemy, że będzie to 90 pielęgniarek, 30 lekarzy i personel medyczny. To wszystko będzie oczywiście zależało od rozwoju pandemii 

Jak wyglądają poszczególne etapy prac? O tym marszałek województwa Elżbieta Polak:

Prezes szpitala poinformował o tym, że parter będzie gotowy 12 listopada, pierwsze piętro 20 listopada. Zależy nam, aby nie czekać na to, by inwestycja była gotowa, lecz aby systematycznie sprzęt był oddawany i weryfikowany. 

W szpitalu covidowym do dyspozycji będzie sprzęt o wartości 23 milionów złotych.  – Przejdzie na własność lecznicy – poinformował wojewoda Władysław Dajczak:

Sprzęt będzie sfinansowany z funduszu rządowego. On tutaj zostanie, więc jest to bardzo dobra informacja dla samego szpitala. 

W szpitalu ma się znaleźć miejsce dla 170 pacjentów zakażonych koronawirusem.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: