HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Szpital tymczasowy w Zielonej Górze: Jakie pierwsze ustalenia?

We wtorek porozumienie, dziś spotkanie robocze i pierwsze ustalenia. Marszałek Elżbieta Polak i wojewoda Władysław Dajczak spotkali się dziś w Zielonej Górze i dyskutowali o konkretach. A te konkrety to szpital pomocniczy przy powstającym w Zielonej Górze Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Wiadomo, że w ekspresowym tempie zostanie zakończona budowa centrum z pieniędzy rządowych.  Jak będzie funkcjonował taki szpital? Pytamy marszałek Elżbietę Polak.

Standardy nie będą tak wysokie jak dla szpitali. W standardzie szpitala tymczasowego są inne warunki. Mogą powstać szpitale w halach sportowych, a my kończymy budowę. Prezes szpitala określił koszt przyspieszenia prac od 4 do 6 milionów. Rząd tez gwarantuje pełne wyposażenie covidowe. 

Wojewoda Władysław Dajczak przypomniał, że dokończenie tej inwestycji pokryje rząd.

Wszystkie sprawy związane z przygotowaniem szpitala będą pokrywane z budżetu covidowego. Jesteśmy gotowi na dalsze działania. Mam deklarację prezydenta Zielonej Góry, że przygotowany jest również CRS. Mam nadzieję, że nie będzie to potrzebne

Realizacją inwestycji zajmie się firma Mostostal Zabrze-Gliwice. – Szpital ma spełniać wszelkie niezbędne standardy – mówił prezes Szpitala Uniwersyteckiego Marek Działoszyński:

To są instalacje tlenowe, które są ważne dla COVID-u. Chcielibyśmy jednak, aby obiekt spełnił minimalne standardy i dał możliwość pracy personelowi medycznemu. 

Za leczenie i pobyt pacjentów w szpitalu pomocniczym płacił będzie Narodowy Funduszu Zdrowia. Mówi dyrektor lubuskiego oddziału NFZ Piotr Bromber.

Dotychczas lubuski oddział NFZ wydał na walkę z COVID-em 47 milionów złotych. Za pobyt i hospitalizację w tym szpitalu tez będziemy płacić. To wspólne wyzwanie będzie determinowało poczucie bezpieczeństwa mieszkańców województwa lubuskiego. 

Dodajmy, że zakończenie prac ma nastąpić pod koniec listopada lub na początku grudnia. Całość inwestycji pochłonie kwotę 37 milionów złotych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: