LUBUSKIE:

Święto Wojska Polskiego w muzeum w Drzonowie już w niedzielę!

Muzeum Wojskowe w Drzonowie zaprasza na militarny piknik. I to już w niedzielę 15 sierpnia. Data nieprzypadkowa, bo właśnie wtedy przypada święto Wojska Polskiego. Muzealny park stanie się więc areną wielu ciekawych i atrakcyjnych pokazów. Impreza potrwa od 10 do 17.

Głównym punktem programu będą pokazy taktyki, patrolów i innych zadań wykonywanych przez polskich żołnierzy w trakcie misji zagranicznych w Afganistanie i Iraku, a sprzyja temu 15. rocznica obrony ratusza w Karbali, potyczki uznawanej za ostatnią dotychczasową bitwę Wojska Polskiego.

Tego dnia nie zabraknie żołnierzy, zwłaszcza z 11. Lubuskiej Kawalerii Pancernej, która utworzy na muzealnym terenie miasteczko wojskowe i prezentować będzie wyposażenie swoich pododdziałów, w tym m.in. wóz bojowy PRWB OSA.

Nawiązaniem do tradycji polskiego oręża będą pokazy walk i obyczajów rycerskich, zaś piknik zwieńczy mała defilada pojazdów historycznych i współczesnych WP.

Przez cały czas trwania pikniku czynne do zwiedzania będą wystawy stałe i czasowe LMW, udostępnione do zwiedzania kokpit samolotu bojowego MiG-21 czy przedział bojowy czołgu T-72. Najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach edukacyjno-plastycznych „Co wiemy o Bitwie Warszawskiej” , a także będą mogli uczestniczyć  w grze terenowej „Mały Saper”. Na miłośników czytelnictwa czekać będzie kiermasz książek, nie zabraknie stoisk handlowych i spożywczych oraz wielu, wielu innych atrakcji.

Wydarzenie jest biletowane. Wstęp dla osoby dorosłej to koszt 15 złotych. Za bilet ulgowy zapłacicie 10 złotych.

źródło: Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: