LUBUSKIE:

Święto Województwa Lubuskiego wciąż trwa. Będzie się działo między innymi w Zaborze

Tegoroczne Święto Województwa Lubuskiego, w wersji objazdowej, dobiega końca. Jednym z ostatnich wakacyjnych spotkań będzie weekend na winnicy w Zaborze. Atrakcji nie zabraknie także w pałacu.

Na początek coś dla ucha. Na scenie w Zaborze wystąpią Misia Furtak oraz Anita Lipnicka. Koncert zaplanowano na sobotę 28 sierpnia. Oprócz muzycznego pożegnania z letnią aurą w planach jest też uczta dla smakoszy – podczas wydarzenia będzie można spróbować lokalnych przysmaków. Nie zabraknie również popisów teatralnych w wykonaniu aktorów z Zaboru i Nowej Soli. O szczegółach Janusz Rewers, dyrektor departamentu promocji i strategii marki.

Przygotują spektakl plenerowy. Zabawny, kostiumowy spektakl nawiązujący do tradycji winiarstwa w naszym regionie. Jednym z wątków będzie niefortunny romans.

Dzień później, w niedziele 29 sierpnia, świętowanie przeniesie się pod Zielonogórską Filharmonie. Profesor Czesław Grabowski, po raz ostatni jako dyrektor, poprowadzi zielonogórskich muzyków. Na koncercie wykorzystane zostaną telebimy.

Po 1 po to, żeby był większy komfort. Oraz żeby była zachowana odległość między widzami. Bo w pandemii nie można organizować imprez z pełnym rozmachem. 

Jednym z ostatnich akcentów święta regionu będzie także Lubuskie Lato Filmowe w Łagowie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: