LUBUSKIE:

Święto Niepodległości po lubusku – roztańczone, sportowe, naukowe!

Dotacje dla Lubuskich Niepodległościowych Inicjatyw Młodzieżowych

Konkurs dotacji na Lubuskie Niepodległościowe Inicjatywy Młodzieżowe rozstrzygnięty. W Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowy z pomysłodawcami projektów, które mają zwiększyć społeczną aktywność mieszkańców województwa, zwłaszcza młodzieży.

Lubuskie Niepodległościowe Inicjatywy Młodzieżowe to kontynuacja projektu „Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe – Budżet Inicjatyw Obywatelskich”, jednak w tym roku Urząd Marszałkowski postanowił powiązać go ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę. Zachęcał młodych Lubuszan, by zgłaszali swoje pomysły na uczczenie rocznicy. A tych było co niemiara – potwierdzają słowa marszałek Elżbiety Polak.

Chcemy włączyć młodzież do życia społecznego, również aktywności w obszarze obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Chcemy, żeby nie były to smutne obchody i takie trochę niekonwencjonalne. Będzie więc to święto roztańczone, piłkarskie, sportowe. Na to bardzo liczyliśmy. Widzimy, że 100 projektów na 100-lecie w wykonaniu młodych ludzi zaskoczy pozytywnie nie tylko Lubuszan, ale i całą Polskę.Elżbieta Polak

Ciekawą inicjatywę zgłosiło m.in. Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki SNaFi. Projekt „Młody Polak – naukowiec, konstruktor, odkrywca” dotyczy badań zjawisk fizycznych, którymi zajmą się zielonogórscy uczniowie.

Nauka, fizyka i astronomia jest do pogodzenia tak naprawdę z każdym aspektem naszego życia. Chcemy, aby uczniowie stworzyli różnego rodzaju projekty naukowe – między innymi budowę rakiet. W taki sposób, by z jednej strony pokochali naukę, a z drugiej – zobaczyli, jak istotne jest to, by podkreślać, że są młodymi, dumnymi, inteligentnymi Lubuszanami i Polakami.Waldemar Grabowski, Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki SNaFi

Na młodzieżowe projekty Urząd Marszałkowski przeznaczył w sumie milion złotych. Część pieniędzy będzie jeszcze rozdzielona na tzw. małe granty dla młodych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00