LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Święta ponad podziałami. Samotni i ubodzy spotkają się na Wigiliach Caritas

Zbiórki darów i rozprowadzanie wigilijnych świec to jedne z wielu świątecznych akcji, jakie prowadzi Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Organizacja pamięta o potrzebujących zarówno w okresie Adwentu, jak i bezpośrednio przed Bożym Narodzeniem. Dlatego proponuje im także wspólne świętowanie.

W dwóch miastach na terenie diecezji – Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim – odbędą się Wigilie dla osób bezdomnych, ubogich i samotnych.

Często te spotkania są taką namiastką domowej wieczerzy wigilijnej, w której pewnie każdy z nas spędza czas i jest to dla niego wyjątkowa chwila. Na każdym ze spotkań będzie obecnych ok. 200 osób. Będą to osoby bezdomne, ale też ubogie, o bardzo niskich dochodach bądź samotne. Będą kierowane do nas przez parafie i Parafialne Zespoły Caritas z okolic Zielonej Góry i Gorzowa.Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Jako pierwsza Wigilię zorganizuje Parafia pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie. Wieczerza odbędzie się 18 grudnia o 18:00. Dzień później, o godzinie 17:00 podobne spotkanie przygotuje zielonogórska Parafia pw. Ducha Świętego przy ulicy Bułgarskiej.

Caritas nie jest w stanie zapewnić miejsca dla każdego potrzebującego. Namawia jednak inne lubuskie parafie, by organizowały u siebie podobne świąteczne spotkania. Informacji na ten temat można szukać w Parafialnych Zespołach Caritas.

Dodatkowo w okresie zimowym Caritas zapewnia bezdomnym możliwość skorzystania z łaźni i ogrzewalni.

Zarówno łaźnia, jak i ogrzewalnia znajduje się w budynku magazynu Caritas przy ulicy Dworcowej 21. Łaźnia jest otwarta cały rok, można tam wziąć gorący prysznic, skorzystać ze środków czystości oraz przebrać się w czystą, zadbaną odzież. Oczywiście w ramach tego, czym aktualnie dysponuje magazyn. Natomiast ogrzewalnia w sezonie zimowym jest otwarta od godziny 18:00 do 8:00 rano. Tam można pobyć w ciepłym, czystym pomieszczeniu, skorzystać z toalety, wypić gorącą herbatę.Anna Maria Fedurek

Aktualnie w magazynie przy ulicy Dworcowej najbardziej potrzebna jest męska odzież zimowa.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: