LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Świąteczne paczki dla lubuskich pacjentek. W roli Mikołaja – NFZ i Kwiat Kobiecości [WIDEO]

Wielkie pakowanie w Narodowym Funduszu Zdrowia. Chodzi o świąteczne podarunki dla pacjentek lubuskich szpitali. Dokładniej – pań z oddziałów ginekologiczno – onkologicznych. NFZ już po raz jedenasty, razem z Fundacją Kwiat Kobiecości, chce w ten sposób nie tylko sprawić pacjentkom odrobinę przyjemności.

To też zwrócenie uwagi na profilaktykę. Mówi Marta Cal z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pamiętajmy, że wczesne wykrycie choroby pozwala tez na wczesną reakcję. Już od wielu lat finansujemy więc programy profilaktyczne między innymi dla kobiet. Chodzi tutaj o profilaktykę raka piersi oraz raka szyjki macicy, w określonych przedziałach wiekowych. 

Paczek w sumie było ponad sto. Co się w nich znalazło? O tym Donata Wojnicz z Fundacji Kwiat Kobiecości.

Są to przedmioty dla ciała. Mamy tutaj między innymi kosmetyki. Przede wszystkim chcemy jednak żeby pacjentki wiedziały, że jesteśmy i działamy. Pomimo, że ze względu na pandemię nie ma nas w szpitalach. Nie możemy ich przytulić, porozmawiać. Ale chcemy żeby chociaż te podarunki od nas i NFZ do nich trafiły. 

Tegoroczne mikołajkowe podarunki trafiły do trzech lubuskich lecznic: Szpitala Uniwersyteckiego w   Zielonej Górze, Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim oraz Szpitala na Wyspie w Żarach.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: