LUBUSKIE:

Sulechów i Nowy Kisielin stolicami lubuskich innowacji. I organizatorami Kongresu Gospodarczego

Przed nami Kongres Gospodarczy Lubuskie 2018 pod hasłem „Gospodarka przyszłości”. Jeden z tematów to rozwój przedsiębiorczości, np. we współpracy z nauką.

Dla województwa lubuskiego nie jest to pierwsze takie wydarzenie. W minionym roku właśnie tutaj odbył się Polski Kongres Przedsiębiorczości.

Organizowaliśmy ogólnopolski kongres przedsiębiorczości, w tym roku samodzielnie – międzynarodowy kongres gospodarczy. Jego celem, ideą jest debata na temat gospodarki przyszłości. Jesteśmy przekonani, że nasza lubuska gospodarka ma przyszłość, że polska gospodarka – również. Ale pod warunkiem, że postawimy na nowoczesne technologie, innowacje. Chcemy też dyskutować o naszych inteligentnych specjalizacjach. Szansach na rozwój właśnie w tych branżach: nowoczesne technologie kosmiczne, zdrowie i jakość życia, biogospodarka. Chcemy także włączyć młodych. Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego

Marszałek ma nadzieję, że kongres gospodarczy zaowocuje międzynarodową współpracą z lubuskimi przedsiębiorcami. Na spotkanie przyjadą bowiem goście z Francji czy Niemiec.

Na wiedzy przekazywanej w czasie kongresu mogą skorzystać także ośrodki naukowo-badawcze w regionie.

Wielka wymiana doświadczeń, m.in. pomiędzy jednostkami naukowo-badawczymi z Polski i Europy. To ta oferta zgromadzi uczestników tej części kongresu, która będzie odbywała się w parku technologicznym w Nowym Kisielinie. Inne jednostki także pokażą swój potencjał. Będzie to np. Centrum Energetyki Odnawialnej w Sulechowie czy Lubuskie Centrum Winiarstwa. Wiele osób, wiele podmiotów zaangażowanych w to, żeby pokazać, jaki potencjał ma Lubuskie i jaką przyszłość ma gospodarka w Polsce. Joanna Malon, dyrektor Departamentu Przedsiębiorczości i Strategii Marki Urzędu Marszałkowskiego

Kongres Gospodarczy Lubuskie 2018 odbędzie się między 11 a 13 października. Otwarcie – w Filharmonii Zielonogórskiej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: