LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Stowarzyszenie Rafała Jaszczyńskiego szykuje się do kolejnych akcji. I szuka kolejnych dawców szpiku

Stowarzyszenie Rafała Jaszczyńskiego ma już pięć lat. Przez ten czas udało się zorganizować kilkadziesiąt akcji i pomóc wielu osobom. Jak podkreśla Jaszczyński – wszystko to nie byłoby możliwe gdyby nie wolontariusze i dobre serca zielonogórzan.

Teraz stowarzyszenie szykuje się do kolejnej akcji – „Maturzyści chorym na białaczkę”. Jest to wspólny projekt z DKMS-em i lokalnymi szkołami.

Dostaliśmy właśnie wiadomość, że wszystkie szkoły średnie będą brały udział. I co ważne – nawet osoby niepełnoletnie będą mogły wziąć udział w akcji, bo to one będą rejestrować tych pełnoletnich maturzystów. I jest to nadzieja i szansa, że jak sami osiągną pełnoletność, to z większą chęcią także sami zgłoszą się na dawców.

Jak mówi Jaszczyński – świadomość na temat bycia dawcą szpiku kostnego wciąż pozostawia wiele do życzenia. W DKMS zarejestrowanych jest obecnie 1 mln 800 tys. osób.

Bardzo boli mnie to, że osoby nie są zarejestrowane, a później mamy pilne sytuacje. Bo w Zielonej Górze ktoś jest chory, na szybko trzeba robić akcję. Musimy myśleć przyszłościowo. Żeby teraz jak najwięcej osób się rejestrowało. 

Zrobić to można poprzez stronę fundacji DKMS. Jaszczyński planuje także podjęcie stałej współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim. Zimą planowana jest również akcja „Kanapka” skierowana do osób w kryzysie bezdomności.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: