LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Stelmet Falubaz po powrocie z gór i przed wyjazdem nad morze

Tak jak już informowaliśmy zielonogórska żużlowa młodzież powróciła ze zgrupowania w Białce Tatrzańskiej. Tam młodzi podopieczni Stelmetu Falubazu Zielona Góra szlifowali formę przed pierwszoligowym sezonem wspólnie z akrobatami UKS “As” Zielona Góra.

– Łatwo nie było – mówił jeden z naszych juniorów Nile Tuft:

Troszkę się dostało, jak byliśmy w połowie, to nogi dawały po sobie znać, że są zmęczone. Po nartach od razu kładliśmy się spać. Później mieliśmy następny trening. W głowie się lepiej czuję, że jestem przygotowany do sezonu. Daję z siebie wszystko, podobnie z jedzeniem, by nie przybierać na wadze. Sił nie będzie brakować.

O przygotowaniach do sezonu, a także o najbliższej przyszłości rozmawialiśmy z naszym seniorem, który także był na obozie Damianem Pawliczakiem.

Te przygotowania są praktycznie co roku takie same, zmieniane są detale. Główną część mamy za sobą. Teraz będziemy w styczniu i w lutym trenować i później schodzimy z obciążeń. Z ciężarów schodzimy, Na razie jestem zadowolony z przebiegu. Dobrze to wygląda i cieszę się, że mogę tutaj być.

Podczas briefingu prasowego pytaliśmy również trenera zielonogórzan Piotra Żyto o tor i o to kto będzie odpowiadał za jego przygotowania w tym sezonie.

Już wcześniej gdzieś mówiłem, tor jest przygotowany bardzo dobrze na zimę przygotowany przez ś.p. Tomka Potońca. Zrobił wszystko zgodnie z regułami. Jeśli nie będzie złych warunków, to na 10 marca zaplanujemy pierwszy trening. W tej chwili toromistrzem jest Piotr Kowalski, który współpracował z Tomkiem. Jest Adaś Warecki, który przeszedł na emeryturę, ale jest z nami.

Przypomnijmy, że żużlowcy na tor wyjadą w okolicach 10 marca, a wcześniej pod koniec lutego, zgrupowanie w Świnoujściu.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X