LUBUSKIE:

Starosta zielonogórski: potrzebujemy sąsiedzkiej współpracy, aby ratować szkoły zawodowe

Brakuje nam osób wykształconych w zawodzie, a ścieżka kształcenia jest źle prowadzona – uważa starosta zielonogórski, Dariusz Wróblewski. Z tego względu konieczne było nawiązanie współpracy ze szkołami, uczelniami i firmami w powiecie.

Na spotkaniu, które podsumowało projekt pod nazwą „Powiat Zielonogórski – tu mieszkam, tu się uczę, tu pracuję”, starosta podpisał list intencyjny z rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie, prof. Marianem Miłkiem. Mówił też, przed jakimi wyzwaniami musi stanąć powiat.

Dariusz Wróblewski, starosta powiatu zielonogórskiego

Szansą na dobrą przyszłość dla młodych mieszkańców powiatu jest szkolnictwo zawodowe, które uczy w praktyce. Stąd również zawarcie umowy między dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie, Jerzym Rozynkiem a Małgorzatą Bieniaszewską, właścicielką firmy MB-Pneumatyka, również z Sulechowa. W szkole powstanie pierwsza w powiecie klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik.

Do klas zawodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie złożyło podania 200 uczniów. Przyjętych zostanie 170.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X