LUBUSKIE:

Sprawdzamy przejścia graniczne w Lubuskiem. Jak wygląda ruch?

W momencie zagrożenia koronawirusem ważna jest również sytuacja na lubuskich przejściach granicznych. Prowadzone są kontrole sanitarne. Czas oczekiwania na przekroczenie granicy skraca się.

O tym, z jakich przejść w Lubuskiem mogą korzystać kierowcy, przypomina mjr Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Na terenie województwa lubuskiego mamy od 15 marca czynne przejście w Kostrzynie nad Odrą, gdzie można przekroczyć granicę samochodami do 7,5 tony. Działa również przejście w Słubicach, które wolno przekraczać w ruchu pieszym i w ruchu osobowym do 3,5 tony. Cały czas działa przejście w Świecku. Przejeżdżają przeważnie samochody ciężarowe. Również otwarty jest dla ruchu kołowego i pieszego most w Gubinie. Tutaj również są ograniczenia tonażowe do 3,5 tony. I działa także przejście w Olszynie, gdzie przekraczają granicę samochody ciężarowe.mjr Joanna Konieczniak

Według informacji pograniczników, ruch na lubuskich przejściach odbywa się na bieżąco. Ze względu na zagrożenie koronawirusem, do wtorku, 24 marca osoby przyjeżdżające do Polski są objęte obowiązkową kwarantanną.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło specjalną infolinię dotyczącą przejść granicznych: +48 22 523 8880.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X