LUBUSKIE:SportZIELONA GÓRA:

Sportowcy znów mają szansę na wsparcie finansowe

Zarząd Województwa Lubuskiego podjął uchwałę o jednoczesnym ogłoszeniu wszystkich konkursów w ramach kultury fizycznej w naszym regionie. Informacja szczególnie ważna dla zawodników oraz trenerów, bo pozwoli to na dotarcie do jak najszerszej grupy sportowców z Lubuskiego. 

Głównym konkursem jest ten dla klubów sportowych. Nabór zgłoszeń potrwa do 31 stycznia – mówi Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa Lubuskiego.

Obszary, które zamierzamy wspierać to koszykówka, lekkoatletyka, sporty gimnastyczne, kolarze. Chcemy wspierać kluby sportowe dla młodzieży. Mamy w planie też małe granty. 

Do poprzedniej edycji konkursu dla klubów sportowych wpłynęło ponad 300 ofert. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się także projekt dotyczący lubuskiej bazy sportowej. Jednym z podmiotów, który zamierza aplikować o środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego, jest Zrzeszenie Sportowo – Rehabilitacyjne “Start” Zielona Góra. Mówi Danuta Tarnawska, prezeska zrzeszenia.

Przyszły rok jest rokiem przedolimpijskim. Fundusze te zamierzamy więc wykorzystać na przygotowanie uczestników, na dojazdy, wynagrodzenia trenerów, szkolenia, noclegi. Organizujemy też różnego rodzaju imprezy, nie tylko dla regionu. 

Chodzi między innymi o Mistrzostwa Polski. Więcej na temat konkursów w ramach kultury fizycznej w naszym regionie znajdziecie na portalu lubuskie.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00