LUBUSKIE:

Solidarni w obliczu koronawirusa. Niemcy przekazali dary dla Lubuskiego

W okresie pandemii koronawirusa województwo lubuskie może liczyć na wsparcie z zagranicy. Ochronę zdrowia w regionie wspomagają m.in. Niemcy. Dary w postaci środków ochrony – maseczek, rękawiczek czy kombinezonów – dotarły z Saksonii i Brandenburgii.

Skalę pomocy przedstawił Radosław Brodzik, dyrektor Biura Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego.

Te wszystkie potrzebne elementy, które otrzymaliśmy z Brandenburgii, to ponad 75 tysięcy maseczek ochronnych, ponad 20 tysięcy rękawic, ponad 100 litrów płynów dezynfekujących. Land Saksonii postanowił nas wesprzeć ponad tysiącem kombinezonów ochronnych specjalnej jakości, przeznaczonych właśnie do szpitala. Wszyscy wiemy, że przed nami trudny czas – idzie jesień, nie wiadomo, co się wydarzy. Wszyscy z niepokojem obserwujemy tę sytuację.

Przedstawiciel landu Saksonia podkreślił, że pomoc rejonom dotkniętym pandemią wyraża solidarność z nimi.

Cieszę się, że mogę tutaj dzisiaj u państwa gościć i przekazać symbolicznie dary z Saksonii. Saksonia znajduje się w podobnej sytuacji jak województwo lubuskie. Również otrzymała pomoc od innych regionów. Chcemy w ten sam sposób wykonać symboliczny gest w stronę innych regionów, z którymi współpracujemy. Uczymy się zachowań w takich sytuacjach i chcemy budować solidarność, która w dzisiejszych czasach jest bardzo ważnym elementem.

Reprezentanci Polski i Niemiec podkreślali także, jak bardzo koronawirus wpłynął na gospodarkę i relacje społeczne obu krajów. Przypomnieli protesty mieszkańców w czasie zamknięcia granic.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: