KSIĄŻKA:LUBUSKIE:UCZELNIA:

“Słodka i Marsowy” nową powieścią Teresy Juźko. Studentki UZ

Studenci i absolwenci Uniwersytetu Zielonogórskiego po zajęciach realizują swoje pasje, uprawiają sport, realizują się muzycznie, a także piszą książki. Do tego grona należy Teresa Juźko, która jest studentką Pedagogiki Opiekuńczo Wychowawczej i Profilaktyki, pracuje w Środowiskowym Domu Samopomocy w Żarach. 

Na swoim autorskim koncie ma już trzy powieści: “Ślad Białego Wojownika”, “Najpiękniejsze Miejsce” a ostatnio do tego grona dołączył nowy tytuł “Słodka i Marsowy”, pisze także wiersze. Teraz promuje swoje najnowsze dzieło, które jak sami mówi autorka jest prostą opowieścią o miłości.

…ale miłości nieoczywistej pomiędzy pisarzem, a jego muzą, czyli młodą cyganką. Sama powieść została zainspirowana moją pracą licencjacką, której tytuł brzmiał “Funkcjonowanie dzieci z żarskiej społeczności Polska-Roma w środowisku szkolnym” Wtedy bardziej zainteresowałam się tematyką romską. To prosta opowieść drogi, jest tam wiele o podróżowaniu, wspólnym spędzaniu czasu, pojawiają się też małe przyjemności.

 

Autorka nie tworzy wcześniej żadnego planu, tylko od razu wszystkie swoje myśli przelewa na papier. Nie należy także do osób, które publikują tylko do szuflady.

Można powiedzieć, że w pisaniu nie jestem zbyt nieśmiała, to co pisze od razu publikuje i nie czekam na odpowiedź wydawnictw. Myślę, że po moje teksty warto sięgnąć, bo mają jakąś wartość, a sama nigdy się nie czaiłam żeby coś opublikować.

 

Dwie powieści autorki są dostępne w formie papierowej, a najnowsza powieść “Słodka i Marsowy” ukazała się na blogu. Jednak pisanie to nie jedyna pasja Teresy.

Jedną z moich pasji jest pisanie, oprócz tego tworze też grafiki na swoim Facebookowym profilu “Kreski Panny Tereski” , maluje także obrazy olejne. Kilka z nich zostało także sprzedanych na aukcjach charytatywnych.

Powieść “Słodka i Marsowy” dostępna jest po tym adresem 

Poniżej całość rozmowy z Teresą Juźko

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00