LUBUSKIE:

Skarby z głębi Ziemi i teatralnych magazynów zawładną deptakiem!

Znamy już szczegóły jubileuszu Lubuskiego Teatru. Uroczysta gala, połączona z zamknięciem sezonu to część większego wydarzenia – Święta Województwa Lubuskiego. Co jeszcze przygotował teatr na tę okoliczność? Wyjaśnia dyrektor Robert Czechowski.

Najważniejsze pozostaje hasło przewodnie święta – „Odkryj Lubuskie” i promocja regionu przez szeroko rozumiane podróże. Twórczym wkładem w prezentację tematu będzie przedstawienie o złotej rybce, które ma nawiązywać do bogactwa lubuskich jezior. Pojawi się jednak także akcent historyczny – lalki z dawnej sceny lalkowej, stworzonej przez aktorkę Halinę Lubicz.

– Wypełnimy pięknymi lalkami nasz teatralny namiot rozłożony u stóp teatru. Wśród lalek znajdą się również przepiękne minerały, które będą pretekstem do podróży w historię naszej Ziemi. Do podróży, która będzie sięgać 270, a nawet 300 milionów lat. A potem ruszymy barwnym korowodem ze złotą rybką na czele i pięknymi lalkami, z dziećmi i młodzieżą, ze swoistą inwazją sztuki na ratusz. Będziemy prezentować dzieciom lalki i damy im szansę na zabawę w prawdziwych artystów – zapowiada dyrektor teatru.

Zapytaliśmy o to, skąd pomysł na prezentację minerałów:

– Jeżeli my żyjemy wyobraźnią i fantazją, trzeba mieć trochę fantazji, by zbierać kamienie. To jedna z moich największych pasji. Mam około 7 tysięcy minerałów, głównie agatów z Nowego Kościoła i Płóczek Górnych, a także z całego świata. I te najpiękniejsze będę chciał pokazać, by ludzie zobaczyli, jakie piękno i magia są zaklęte w pozornie zwyczajnych kamieniach. Dostrzegaj piękno tam, gdzie inny widzi szarość.

Więcej informacji – do odsłuchania poniżej.

Święto Województwa Lubuskiego – Robert Czechowski

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: