LUBUSKIE:

Samorząd wykłada pieniądze na szpitale – m.in. Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

Ponad 2 miliony złotych to kwota, jaka trafi do wojewódzkich szpitali na zakup sprzętu. W ten sposób uniwersytecka lecznica w Zielonej Górze oraz wielospecjalistyczny szpital w Gorzowie Wielkopolskim chce zapewnić pacjentom lepszą opiekę medyczną.

Pomoc finansowa dla szpitala w Zielonej Górze będzie przeznaczona na wyposażenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Placówka jest właśnie w fazie budowy. Część pieniędzy trafi też na sprzęt dla oddziału transplantologii i okulistykę.

Szpital Uniwersytecki otrzymał dotację w wysokości miliona siedmiu tysięcy złotych. Za te pieniądze będziemy robić bardzo istotne rzeczy, między innymi doposażymy i wyposażymy planowany Oddział Transplantologii – prowadzimy jeszcze rozmowy. Kolejna rzecz to zakup urządzeń KTG do monitorowania tętna dziecka jeszcze w łonie matki. Oraz, co bardzo ważne, zakup specjalistycznego lasera okulistycznego.Marek Działoszyński, prezes Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze

Gorzowski szpital wyda swoją dotację m.in. na zabiegowy fotel urologiczny, endoskop do operacji kręgosłupa oraz karetkę transportową. Na ten cel otrzymał ponad milion 100 tysięcy złotych.

Chcielibyśmy sfinansować zakup karetki transportowej – to koszt rzędu 500 tysięcy złotych. Również zakup sprzętu do bloku operacyjnego, w którym będą wykonywane procedury specjalistyczne na potrzeby oddziału neurochirurgii i oddziału urologii.Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim

W tym roku samorząd województwa przekazał lubuskim szpitalom łącznie 20 milionów złotych dotacji. To pieniądze zarówno na zakup specjalistycznych urządzeń medycznych, jak i inwestycje. Najwięcej, bo ponad 15 milionów, otrzymały właśnie szpitale w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: