LUBUSKIE:

Są pieniądze dla seniorów. Na rozwój pasji i integrację

W Lubuskiem nie tylko młodzież ma budżet na swoje inicjatywy. Władze województwa myślą również o tych, którzy dla młodych ludzi mogą być wzorem do naśladowania – osobach starszych. Dla nich powstał program „Lubuskie Inicjatywy Senioralne”.

Cele działania przedstawia Romuald Gawlik, wicemarszałek województwa lubuskiego:

Chodzi o zwrócenie uwagi na temat opiekuńczości, jak również wykorzystanie potencjału i doświadczeń wieku senioralnego. Także integrację zarówno z młodzieżą, jak i środowiskiem, by walczyć z tym, co jest najgorsze dla osób starszych – z samotnością.Romuald Gawlik

Dofinansowania na projekty w ramach Lubuskich Inicjatyw Senioralnych zostały już rozdzielone. Zadania dotyczą np. turystyki, sportu, rekreacji i kultury. Dzięki nim seniorzy z regionu będą mogli rozwijać swoje pasje do fotografii, podróżowania czy spacerów nordic walking.

Wpłynęło 81 ofert, które złożyły stowarzyszenia i organizacje działające na rzecz osób starszych. 51 z nich otrzymało dofinansowanie. Główne zadania realizowane w ramach projektu to aktywność sportowa i kulturalna osób starszych i bezpłatne porady prawne dla seniorów zagrożonych wykluczeniem.podsumowuje Łukasz Porycki, dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego.

Wszystkie projekty dofinansowane z Lubuskich Inicjatyw Senioralnych będą zrealizowane do końca roku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: