LUBUSKIE:

Są pieniądze dla pomysłowej młodzieży, ale kto je rozda? Ruszył konkurs ofert

Urząd Marszałkowski kontynuuje pracę na rzecz młodzieży. Nowa zachęta do ruszenia się młodych Lubuszan z kanapy to projekt „Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe” – Budżet Inicjatyw Obywatelskich. W budżecie tym znajdzie się milion złotych. Zanim jednak pieniądze zostaną rozdzielone, potrzebna jest instytucja zarządzająca akcją.

Urząd poszukuje organizacji pozarządowej, która pomoże zrealizować projekt poprzez realizację konkursów grantowych oraz przyznawanie i rozliczenie mikrodotacji. Krótko mówiąc – chodzi o zarządzanie budżetem projektu.

Wymagania wobec organizacji to doświadczenie w realizowaniu zadań publicznych oraz wspieraniu trzeciego sektora i grup nieformalnych. Premiowana będzie wcześniejsza działalność na rzecz instytucji lubuskich.

Czas na składanie ofert mija 17 kwietnia. Szczegóły w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego.

Projekt „Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe” – Budżet Inicjatyw Obywatelskich będzie polegał na przyznawaniu mikrodotacji na działalność organizacji pozarządowych i młodzieżowych grup nieformalnych. Ma skłaniać m.in. samorządy szkolne i studenckie do współpracy z trzecim sektorem, a także do zacieśniania więzi międzypokoleniowych.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: