LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Ruszyła “Zwierzakcja”, czyli charytatywna zbiórka dla schroniska

Dziś rozpoczęła się świąteczna zbiórka artykułów dla podopiecznych zielonogórskiego schroniska. Organizują ją studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Głównym celem akcji jest zadbanie o bezdomne zwierzęta przed Świętami Bożego Narodzenia, kiedy to często o podopiecznych schroniska się zapomina. Mówi Klaudia Sobkowiak z koła naukowego Animacja.

Celem naszej zbiórki jest właśnie pomoc zwierzętom w trudnym okresie zimowym. Właśnie często w tym okresie o nich zapominamy, czy zwierzęta są często nieudanym prezentem, więc chcemy też zachęcić do samej adopcji. Przekonać do tego, że te zwierzęta również mogą dać nam dużo szczęścia. Więc zachęcamy do tego i chcemy im pomagać mimo wszystko.

 

Akcja cieszy się dużą popularnością zarówno wśród studentów jak i pracowników uniwersytetu. Mówi Piotr Zaleski z koła naukowego Animacja.

Zbieramy przede wszystkim takie rzeczy jak rękawiczki jednorazowe, domestosy, ręczniki papierowe, koce, zwykłe ręczniki i jakieś puchy z karmą dla kota czy psa. Można na wiele sposobów pomóc, przynosząc chociażby takie rzeczy. Nie zbieramy pieniędzy tylko, to jest jedyna rzecz.

 

Akcja trwa od 14 do 15 grudnia na Campusie B. Może się do niej przyłączyć każdy, kto chce wspomóc zielonogórskie schronisko.

Materiał przygotowała Izabela Budakowska.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: