HOTLUBUSKIE:UCZELNIA:

Ruszyła rekrutacja na Uniwersytecie Zielonogórskim

Uniwersytet Zielonogórski rozpoczął rekrutację na rok akademicki 2021/2022. Podobnie jak w latach poprzednich – jest w czym wybierać. W swojej ofercie edukacyjnej nasza uczelnia ma w tej chwili 61 kierunków wyższych studiów stacjonarnych. Coś dla siebie znajdą także osoby powyżej czterdziestego roku życia. W ofercie “40+” UZ przygotował bowiem siedem kierunków. 

Ogółem, na najbliższy rok akademicki, Uniwersytet Zielonogórski może przyjąć 7 798 osób. Ponad 4 tysiące miejsc dotyczy studiów stacjonarnych. I to właśnie tej formy studiów dotyczy także rekrutacja, która ruszyła 1 czerwca. Prowadzona jest ona online.

Kandydaci rejestrują się elektronicznie. O wynikach rekrutacji, kwalifikacjach, dowiadują się ze strony internetowej. Ze swojego profilu elektronicznego. Jeśli okaże się, że są zakwalifikowani, do przyjęcia, to nie przywożą nam tradycyjnie dokumentów. Tylko skanują je i przez swój profil kandydata wgrywają do systemu.

Między innymi na tej podstawie pracownicy biura rekrutacji mają pewność, że kandydaci zdali maturę. Oraz jakie są ich wyniki. Następnie kandydaci będą warunkowo wpisani na listę studentów. Zobowiązuje ich to do przesłania dokumentów w oryginale. Warto to zrobić i zostać na UZ, który wciąż kusi nowymi kierunkami. Już od października uczelnia zielonogórska rusza z kierunkiem, który przypadnie do gustu zwłaszcza amatorom świata online. W ofercie uczelni pojawiła się animacja kultury i twórczej aktywności w sieci.

Na pewno impulsem, inspiracją do powstania tego kierunku, była obserwacja trudnej sytuacji. W której znaleźli się w ciągu ostatniego roku. W związku ze światową pandemią. Miało to też swoje odbicie w obserwowaniu przemian, które się działy w kulturze. Pandemia przyspieszyła rozwój e-kultury. Kultura, ta bezpośrednia, została zamrożona. Zamknięta. I część działań kulturalnych przeniosła się do sieci, do internetu. 

Kolejną nowością jest także nowa forma studiów na pielęgniarstwie. Więcej szczegółów dotyczących rekrutacji na studia stacjonarne znajdziecie na stronie Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jeśli chodzi o kształcenie niestacjonarne oraz drugiego stopnia, to nabór przeprowadzony zostanie we wrześniu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: