KULTURA:LUBUSKIE:

Rozpoczyna się Międzynarodowy Konkurs Satyryczny

W tym roku czeka nas jubileuszowa 25-edycja wydarzenia. Partnerem jest Muzeum Karykatury w Warszawie oraz Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury. Tematem przewodnim jest hasło “jubileusz” w szeroko rozumianym znaczeniu. 

Co powinno znaleźć się w pracach konkursowych? Wyjaśnia dr Andrzej Buck dyrektor Biblioteki Norwida w Zielonej Górze.

To pojęcie jest tak wieloznaczne, tak pojemne, że możemy to odnosić do własnych jubileuszy, jakie wiążą się z jakimiś rocznicami, postaciami historycznymi. Na przestrzeni ostatnich trzynastu lat organizacji tego konkurs jest to temat otwarty na społeczność międzynarodową.

 

Pracę można wysyłać od 14.03 na adres Biblioteki Norwida z dopiskiem Konkurs Satyryczny. Każde zgłoszenie musi być odpowiednio przygotowane.

Musi być w odpowiednim formacie, to jest A3 do A5. Musi być oryginalna i nie bez wcześniejszych publikacji gdziekolwiek. Co jest ważne, jedna osoba może złożyć kilka prac, ale musi być pełnoletnia.

 

Wszystkie informacje dotyczące zgłoszeń łącznie z kartą w języku polskim i angielskim są dostępne na stronie książnicy . Biblioteka Norwida prace konkursowe przyjmuje do 31 maja. Ogłoszenie wyników pod koniec czerwca.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00