LUBUSKIE:

Rowerami po Polsce i Niemczech. Mamy gdzie jeździć na pograniczu?

Wakacyjnie wypoczywać można aktywnie, m.in. na rowerowych wycieczkach po naszym regionie. ODRA VELO – to nazwa transgranicznego projektu, który zakłada stworzenie bazy rozwoju sieci szlaków turystyki rowerowej na pograniczu polsko – niemieckim.

Pomóc ma w tym aplikacja, która zostanie napisana w trzech językach. Oprócz polskiego, niemieckiego także w języku angielskim. O projekcie Odra Velo mówi Jarosław Flakowski z Urzędu Marszałkowskiego.

Strona niemiecka ma zorganizowane wszelkiego rodzaju szlaki turystyczne. Naszym celem jest zintegrowanie naszych ofert i dotarcie przede wszystkim do Lubuszan, mieszkańców Brandenburgii oraz wszystkich zainteresowanych osób. To są szlaki, które już istnieją, ale zostaną zinwentaryzowane na terenie województwa lubuskiego. Będziemy inwentaryzować szlaki, ścieżki i drogi rowerowe.Jarosław Flakowski, Urząd Marszałkowski

Partnerami projektu są: Związek Turystyczny Seenland Oder – Spree z Bad Saarow a także zielonogórskie i szczecińskie dyrekcje lasów państwowych. Inicjatorzy liczą, że w oparciu o opracowaną koncepcję szlaków rowerowych w projekt włączać się będą też kolejne gminy i powiaty na pograniczu polsko-niemieckim.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: