LUBUSKIE:POLSKA I ŚWIAT:

Rower i koncert? W Cottbus potrafią to połączyć

Rower, muzyka, pięknie okoliczności przyrody – czego chcieć więcej? Takie połączenie dla miłośników ruchu, a przy tym melomanów od kilku lat praktykowane jest w Cottbus.

22 lipca za naszą zachodnią granicą odbędzie się Koncert Rowerowy. Długość trasy ma 34 kilometry. Rozpoczyna to przystanek z muzyką jazzową, a następnie przewidziana jest m.in. muzyka na wibrafonie, muzyka pop czy twórczość irlandzka.

Podczas tej wycieczki rowerem turyści mają wysłuchania różnych, małych koncertów w pięknych miejscach. W tym roku mamy przygotowanych osiem przystanków, w których odbędą się koncertów. Rozpoczynamy przy dworcu kolejki wąskotorowej w Cottbus, a całość kończymy na ranczu w miejscowości Schlichow, gdzie mamy muzykę jazzową, rock and rolla.Jolanta Imbierska, koordynator polsko-niemieckiego Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Cottbus

Muzyczno-rowerowa uczta stworzona jest z myślą o dzieciach i dorosłych. Rozpoczyna się o 9:00, a trwa do 18:00. Szczegółowa trasa i więcej informacji poniżej.

Rozmowa z Jolantą Imbierską

foto: MK

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: