LUBUSKIE:

Robisz coś dobrego dla Lubuszan? Zgłoś swoją firmę do konkursu!

Trwa trzecia edycja konkursu „Biznes wrażliwy społecznie”

Nowosolska inicjatywa „Nowa Praca”, oddział PGNiG w Zielonej Górze czy Lubuski Teatr to laureaci poprzednich edycji konkursu „Biznes wrażliwy społecznie”. Fundacja na rzecz Collegium Polonicum i Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej ponownie nagrodzą firmy, które działają dla dobra mieszkańców.

Przy wyborze laureatów brana jest pod uwagę ich współpraca z fundacjami, stowarzyszeniami czy przedsiębiorstwami społecznymi. Ważne są również akcje z myślą o mieszkańcach regionu.

Chcemy pokazać, jak ważny jest dialog społeczny, jak ważne jest to, żeby firma – właściciele, pracownicy – wiedzieli, że istnieją w jakiejś strukturze. Że obok jest jakaś szkoła, przedszkole, Uniwersytet Zielonogórski, stowarzyszenia, fundacje. Nie muszą się skupiać tylko na podstawowej działalności, chociaż ona jest najważniejsza. Mniejsze firmy często utożsamiają się z tym miejscem, w którym są. Ale są też firmy, które są trochę zamknięte, do których trudno wejść, aczkolwiek dostrzegają one to, że mają potencjał w pracownikach. Monika Robaszyńska, animatorka Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej

Przykładowe akcje, które nagrodzono w poprzednich latach, to współpraca z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, krwiodawstwo i zakup kartek świątecznych wykonanych przez osoby z niepełnosprawnościami.

Pierwszym etapem w konkursie są zgłoszenia firm i instytucji. Następnie spotyka się z nimi komisja konkursowa, aby porozmawiać o inicjatywach, które realizują na rzecz Lubuszan.

Ja zawsze zaznaczam, że to nie jest monitoring działań, bo nie o to chodzi. Chcemy po prostu bliżej poznać ludzi, koncepcję, ideę danego działania. Z naszych praktyk wynika też, że możemy się nawzajem poedukować – rozszerzyć działania, ukierunkować. Myślę, że to zawsze jest obopólna korzyść dla firm oraz zespołu fundacyjnego i kapituły konkursowej.Monika Robaszyńska

Kandydaci do konkursu „Biznes wrażliwy społecznie” mogą się zgłaszać do końca lipca. We wrześniu komisja wybierze firmy, które zakwalifikują się do drugiego etapu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: